Konečně to cinklo !

Třetím závodem v řadě seriálu Kůta MMČR v motokrosu byl Dalečín na Vysočině, který se jel 26.5.2019. Náročná, krásná, přehledná a široká trať přilákala hojný počet závodníků a tak byly plné rošty skoro ve všech třídách. Závodit do Dalečína se vydali samozřejmě i málkovští jezdci, kteří bojovali o co nejlepší umístění ve třídě MX2, kam přijelo 49 závodníků. Nejlépe se vedlo Kubovi Terešákovi, pro kterého je Dalečínská trať “domácí”, protože patří HT Group Racing Teamu, za který Kuba v tomto roce závodí na českém mistrovství a od kterého má podporu. Již kvalifikace naznačovala, že se Kuba na závod perfektně připravil, když zajel druhý nejrychlejší čas, o pouhé dvě setiny za maďarem Erikem Hugyeczem. V málkovském drezu startující Radim Kraus vybojoval v kvalifikaci 17.místo a Honza Klimo 35.místo. V první jízdě Kubovi nevyšel start a začínal na jedenáctém místě. V průběhu jízdy ale postupoval rychle dopředu a cílem projel jako třetí za Erikem Hugyeczem a slovákem Šimonem Joštem, který je leadrem třídy MX2. Radim Kraus dojel na devatenáctém místě a Honza Klimo byl dvacátýdevátý. Ve druhé jízdě měl Kuba start o dost lepší, když odpálil na třetím místě a velmi rychle se dostal před všechny závodníky a udával tempo závodu. Už to vypadalo, že rozjížďku vyhraje, ale těsně před koncem ho předjel maďarský závodník Hugyecz. Takže vyhrál i celkově, Terešák bral druhé místo a třetí byl slovák Jošt.
Jakub se v průběžném pořadí MMČR posunul o par bodíku za slováka Jošta a drží si průběžně druhé místo v seriálu. Radim Kraus pak skončil celkově na dvacátéprvní pozici. Honza klimo bohužel těsně za bodovanými pozicemi.
Hned tento týden pokračuje německý seriál ADAC druhým závodem v rakouském Moggersu kde bude Jakub startovat v dresu MXC Sturm a ve třídě 125 ccm pojede reprezentovat Motosportklub Málkov Radim Kraus
Dnes večer 29.5.19 bude na ČT sport záznam závodu z Dalečína( vlasně zítra 00.50 a v neděli v 7.20)