Druhý závod MMČR v Pacově

V neděli 5.5.2019 se jel druhý závod Kůta MMČR motokrosu v Pacově. I přes to, že počasí bylo jako na horách a venku byla pořádná zima, praskaly stratovní rošty ve švech. Nejvíce našlapanou kubaturou byla třída MX2, kde se na kvalifikaci sešlo 59jezdců. První desítka byla nacpaná ve třech vteřinách s minimálními rozdíly. Málkovský Jakub Terešák jedoucí český mistrák ve drezu HT Group Racing Team, a který jede třídu MX2, nastupoval do závodů se čtvrtým kvalifikačním časem. Po startu první jízdy Kuba odstartoval na čtvrtém místě, ale hned ve třetím kole se dostal na druhou pozici za slováka Šikiňu stálého jezdce MX GP se kterým celé roky od jun. let stále soutěží o stupně vítězů. Ve druhé jízdě odstartoval na místě pátém, nalepený za Martinem Krčem, kterého se mu podařilo předjet a kolo na kolo s Martinem dojížděli jezdce před sebou. Dvě kola před cílem ale Kuba udělal chybu, když si ,,zašlápl" motocykl v zatáčče a než nastartoval, předjel ho Martin znovu. Jízdu tedy dokončil na pátém místě. Celkově mu v Pacově patřila čtvrtá braborová pozice. Dalšími jezdci Motosportklubu Málkov byli v Pacově Radim Kraus a Jan Klimo, kteří skončili ve třídě MX2 těsně za bodovanými místy.

Další závod na který se Kuba připravuje, je závod mistrovství světa MX GP v Italské Mantově, který se jede o nadcházejícím víkendu. Jestli se Kuba postaví na start záleží na pořadateli ,pokud se neuvolní místo na startu v MX GP 2 pojede v Mantově závod Mistrovství Evropy EMX 250