Zpráva z Francouzského Villars sous Ecot

30. a 31.5.2015 se jel pátý podnik mistrovství Evropy ve Francouzském Villars sous Ecot. Závod se jel tradičně při závodech mistrovství Světa MX2 a MXGP. Na velmi náročné dráze s velkým převýšením Francouzský pořadatel předvedl a připravil opravdu vzorové závody. Vše pokazila snad jen velká nehoda, když si mechanici v doprovodném kamionu Hondy v noci přitápěli a do kamionu se dostaly výfukové zplodiny, v kamionu se přiotrávili a jejich prognóza není vůbec dobrá.
Českou republiku reprezentoval pouze Jakub Terešák ve třídě 125 2T a opět v nabité konkurenci dobrých pilotů obsadil v první rozjížďce pěkné 13.místo. Ve druhé rozjížďce měl však smůlu, když po dobrém startu, kde se pohyboval okolo 18.místa nakonec ,,odcouval" až na 26.místo vinou závady na motocyklu, který odmítal poslušnost - neměl výkon, který byl v dlouhých výjezdech opravdu potřeba. K závodění je potřeba kromě zvládnuté technice na motocyklu a fyzické kondici i trocha štěstí, které zrovna zde chybělo.A ke všemu nám tam ukradli foťák tak nemám žádné fotky:-(
Pokračujeme hned další víkend na německém seriálu ADAC v Bilsteinu.
V závodě mistrovství Světa upevnil pozici vedoucího jezdce německý pilot Max Nagl,který dojel až na 4.místě, ale který stále vede před Italem Cairolim o 19 bodů.
Ve třídě MX2 vyhrál a stále seriál vede Jeffrey Herlings s náskokem více jak 100 bodů.