Velký mistrák v Dalečíně

Dne 1.7.2018, se konal 3 závod seriálu MMČR motokrosu v Dalečíně. Na velmi dobře připravené dráze, která je majetkem HT Group na níž odvedl pořadatel obrovský kus práce, včetně zázemí pro jezdce a doprovody za kterou jim děkujeme a to hlavně panu Hromkovi patří veliká pochvala!
Ve třídě MX2 reprezentovali Motorsport klub Málkov hned 3 jezdci, a to Jakub Terešák, Radim Kraus a Jan Klimo. Radim Kraus si vyjel svůj „první bod“ v nejvyšší soutěži, ve které jel na dvoutaktní KTM 125ccm, pěkné 19. místo.
Velký úspěch zaznamenal Jakub Terešák, který se „konečně“ po zranění a operacích dostává do formy. Dokázal, že patří mezi přední piloty. V prvním závodě dojel na krásném druhém místě, ve druhém závodě odpálil také na druhé pozici, avšak závod byl zastaven, kvůli hromadnému pádu po startu . Opakovaný start v druhém závodě Jakubovi tolik nevyšel jako ty předešlé a musel se prokousávat skrze soupeře a dojel na krásném 5. místě. V součtu bodů pak Jakub získal celkově 2. místo. Byla to obrovská radost jak pro Jakuba, tak pro celý team. Je to skoro rok, kdy Jakub podstoupil operace a opět vystoupal na stupně vítězů v nejvyšší kategorii. První skončil francouz Jaulin Sulivan, druhé místo Jakub Terešák třetí místo Petr Polák čtvrtý Richard Šikiňa
Ve čtvrtek 5.7.2018 se jede hned další závod MMČR Junior v Netolicích, kde bude Jakub bojovat o udržení červené tabulky vedoucího jezdce seriálu. Z Netolic budou potom málkovští krosáci přejíždět rovnou do Petrovic u Karviné, kde se v neděli 8.7.2018 jede další „velký mistrák“.
Klukům přejeme v tomto náročném a nabitém období hodně štěstí, plno sil a také aby vše proběhlo bez úrazů. Další týden 14.-15.7.2018 se jede další závod seriálu ADAC v Möggers a pokud vše klapne nastoupí Jakub na svůj první závod MX GP v Lokti o který v loni kvůli zranění přišel.