Úvodní závod seriálu MMČR juniorů

Boje o první mistrovské body se odehrály v Mohelnici

Úvodní závod seriálu MMČR juniorů se konal v moravské Mohelnici v sobotu 2.4.2016. Na po ránu ještě promrzlé dráze se utkalo 140 jezdců z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Rumunska.
Na rychlé trati plné velkých převýšení se odehrávali krásné souboje ,,nadržených" krosáků. Dobrou vizitkou závodů bylo, že se všechny jízdy odjely bez zranění. Přední místa ve třídě do 65ccm obsadili kompletně cizinci, když na prvním místě skončil Popovic (RUM) druhý Pergel (HUN) a třetí Teczim  (HUN).
Ve třídě 85ccm měl velkou smůlu Dan Stehlík z Motosportklubu Málkov, když se mu v první rundě zavařila zadní brzda a s obrovskou ztrátou, kterou nachytal v depu mechaniků, nakonec dojel jen s přední brzdou na 13.místě. Ve druhé rundě už nedal nikomu naději a zvítězil stylem start-cíl.  Pokud se Danovi vyhnou zranění můžeme očekávat velmi dobré výsledky jak v seriálu MMČR, tak v závodě ADAC, mistrovství Evropy a mistrovství Světa.
Ve třídě do 125 ccm se bezkonkurenčně předvedl Petr Polák, který bezpečně zvítězil a jako bonus si střihl ještě druhou jízdu se silnější třídou MX2, kde dojel na 8.místě.
Ve třídě MX2 se odehrávaly největší boje. Tato třída je velmi vyrovnaná protože do ní přestoupilo hodně jezdců z loňských stopětadvacítek a již v kvalifikaci se 8 prvních jezdců vešlo do jedné sekundy! Po těžkém zranění se velmi dobře adaptoval Málkovský Jakub Terešák. Jehož nejrychlejší kvalifikační čas překonal až v posledním kole Gabriel Chetnicki z Polska. První ostrý start se Jakubovi nepovedl a tak z 22 místa dojel na 4.místě. V druhé rundě to bylo o trochu lepší, když vystartoval na 8.místě a celkově to pak v jízdě dotáhl opět na 4.místo. Třída MX2 slibuje pěknou podívanou celou sezonu, škoda jen, že na startu chyběl Slovenský rychlík Richard Šikyňa, který se připravuje pod českým trenérem Miroslavem Kučírkem v Belgii na seriál mistrovství Světa MX2.

V Kramolíně se též roztočila kola MMČR čtyřkolek a side Jaroslav Faktor jedoucí v dresu Motosportklubu Málkov obsadil krásné 2 místo. Další závod MMČR junior se pojede 7.května v Horažďovicích.