Motokrosové pondělí

Na prvního máje 1.5.2017 se jel druhý závod juniorského mezinárodního motokrosového mistrovství. Za slunného počasí, ale stále ještě chladném větru se v hojném počtu sešli jezdci z pěti zemí sousedních států. Na velmi dobře připravené trati, za kterou málkovští pořadatelé dostali mnoho pochval, se odehrávaly velké boje o cenné body v seriálu - o to bylo cennější, že nedošlo k žádnému zranění.
Motosportklub Málkov vzorně reprezentoval ve třídě do 65ccm benjamínek s velkým potenciálem a rychlostí Julek Mikula, který obě jízdy vyhrál a stanul na stupni vítězů na prvním místě. Ve třídě 125 2T z domácích jezdili Radim Kraus, Jan Klimo a Jan Král, který se poprvé postavil na start juniorského mistráku. Celkově pak dojel Radim Kraus na 11.místě, Honza Klimo na 15.místě a Honza Král na místě 22. V nejvyšší třídě MX2 se Jakub Terešák pokoušel sesadit z průběžného prvního místa Dušana Drdaje, což mu v první jízdě vycházelo a vyhrál s luxusním náskokem právě před Dušanem, ve druhé jízdě se však Kubovi nepovedl start a z devátěho místa se prodíral dopředu, kdy však na Drdaje jedoucího s velkým náskokem nestačil a dojel na druhém místě. Celkově bral tedy Kuba stříbro.
Třetí závod MMČR juniorů se pojede hned další pondělí 8.5.2017 v Mohelnici.