MMČR juniorů Kaplice

V sobotu 10.6.2017 se jel v jihočeské Kaplici čtvrtý závod šestidílného seriálu juniorského mistráku. Na velmi náročné trati, za malé účasti jezdců, snad pro to že mají velký respekt z dráhy se i tak nestačily sanity otáčet se zraněnými a jednou musel i přiletět záchranářský vrtulník.

Motosportklub Málkov reprezentovali ve třídě 65ccm Julek Mikula, ve třídě 125 2T Jan Klimo a v MX2 bojoval s červenou tabulkou vedoucího jezdce seriálu Jakub Terešák. Jakub měl však smůlu, když se musela opakovat druhá jízda, kterou měl pěkně rozjetou na 1.místě, když došlo k hromadnému pádu na proskakovákách a závod se zastavil. Po opakovaném startu, který se Kubovi nepovedl, se z pátého místa musel probojovat dopředu, zvládl to až na druhé místo, ale jeho největší rival Dušan Drdaj už byl s obrovským náskokem vepředu a nebyla šance ho již dojet. Jakub s Dušanem mají po čtyřech odjetých závodech stejný počet bodů, avšak Dušan má více vyhraných rozjížděk, takže na dalších závodech v Nové Pace bude startovat s červenou tabulkou lídra šampionátu.

Velmi pěkně se opět blýsknul málkovský benjamínek Julek Mikula, který vyhrál s velkým náskokem třídu 65ccm a v průběžném pořadí je s pěkným náskokem na 1.místě. Jan Klimo po defektu na motocyklu ve druhé rozjížďce nakonec skončil na 12.místě.

Příští víkend Kuba odjíždí do Německého Bielsteinu na další závod německého šampionátu ADAC.