Letecký den na motokrosu ve Sverepci

Ve Sverepci u Povážské Bystrice se jel 17.6.2018 třetí závod slovenského mistráku, který byl spojen s juniorským mistrovstvím Evropy severozápadní zóny tříd 65 a 85ccm. Slovenští pořadatelé odvedli velký kus práce s přípravou dráhy, kde původně kamenitá dráha byla celá zavežena a potažena jílem z nedaleké stavby dálnice. V parných dnech minulého víkendu, při kropení dráhy, se vytvořil totálně kluzký povrch a to mělo za následek, že jinak na velmi rychlé trati s dlouhými výjezdy a prudkými sjezdy bylo k vidění mnoho ošklivých pádů. V sobotních kvalifikačních jízdách musel přiletět 3x záchranářský vrtulník.
V závodě mistrovství Evropy ve třídě 65ccm si velmi dobře vedl Vítězslav Marek, který v obou rozjížďkách jasně zvítězil. Ve třídě 85ccm pak předvedl parádní výkon Radek Větrovský, který dojel na celkovém třetím místě.
Ve třídě MX2 startoval málkovský Jakub Terešák, který skončil ve velké konkurenci výborných závodníků celkově na pátém místě.
Hned o nadcházejícím víkendu se jede německý šampionát ADAC v Bielsteinu na kterém nebudou chybět jezdci Motosportklubu Málkov Kuba Terešák a Radim Kraus.