Jakub Terešák při své premiéře na německém šampionátu ADAC zazářil.

14. a 15.5.2017 se jel v německém Möllnu u Hamburku třetí závod seriálu ADAC, na kterém se na ,,velké" motorce poprvé představil málkovský Jakub Terešák. Na první závod v Drehně nenastoupil pro zranění a druhý závod se kryl s juniorským mistrákem.
Obrovským překvapením bylo Jakubovo 1.místo v cíli, když ze šestého místa po startu postupoval kolo co kolo dopředu a nakonec s přehledem zvítězil. Ve druhé rundě však zasáhla ,,vyšší vůle" a čtyři kola před cílem vypověděla Kubovi poslušnost motorka a ze závodu musel odstoupit. To byla velká škoda, neboť v tuto chvíli mu stačil výsledek na minimálně krásné 2. místo celkově. Nakonec Kuba skončil na 7.místě.
Dalším závodem sedmidílného seriálu SMS se v nedaleké Třebízi v sobotu odjel třetí podnik tohoto seriálu. Motosportklub Málkov zde měl zastoupení ve třídě MX2, 125 2T a Veterán. Nejlépe si vedl ve třídě MX2 Jan Kučera, který závody vyhrál. Ve třídě dvoutaktních 125 vyhrál Honza Klimo a ve Veteránech pak dojel Jiří Šedý na 4.místě.
Příští týden se vydají jezdci Motosportklubu Málkov do slovenských Gbelů provětrat jezdce v nejvyšším slovenském šampionátu.