Jakub Terešák leaderem šampionátu

8. května 2017 se odjel třetí závod MMČR v motokrosu juniorů v Mohelnici. Velký souboj o vedení seriálu a červenou tabulku vedoucího jezdce svedli Jakub Terešák a Dušan Drdaj. Velkou roli sehrála i účast slovenského rychlíka Richarda Šikyni, který si přijel také zazávodit. Rišovi se povedl minulý týden husarský kousek, když na německém šampionátu ADAC v Jaueru nechal všechny jezdce za sebou a závod vyhrál. V Mohelnici byla celá rozjížďka jeden velký souboj a jelo se na plný plyn. Kubovi se pak povedlo v poslední zatáčce z třetího místa předjet Dušana a na cílové čáře byl před ním pár cm a Rišo projel cílem o jednu sekundu před nimi. Velká škoda je, že pořadatelé nezvládli kropení tratě a druhé jízdy tříd 125 2T a MX2 musely být pro velkou prašnost z bezpečnostních důvodů zrušeny.
Velmi dobře se také dařilo Julkovi Mikulovi ve třídě 65ccm , ktreý pro Motosportklub Málkov vybojoval třetí místo a ve třídě 125 2T bojovali Radim Kraus, který dojel na 12.místě a Jan Klimo, který dojel na 21.místě.
Další víkend se jede v Německu závod ADAC, kde se představí i Kuba Terešák, který první dva závody kvůli zranění musel vynechat.