Aprílový Mistrák v Kaplici

V jihočeské Kaplici se v neděli 1.4.2018 jel první závod ,,velkého" mistráku MMČR. Za aprílového počasí, kdy se vystřídalo sluníčko, déšť i chladný nárazový vítr se na trať plné děr a těžkých skoků vydali bojovat o mistrovské body i jezdci Motosportklubu Málkov. V nejsilněji obsazené třídě MX2 jeli své první závody Radim Kraus na dvoutaktní 125 a Jan Klimo, který měl ten den osmnácté narozeniny a hned si k nim nadělil prvních 5 mistrovských bodů.
Po dlouhém osmiměsíčním půstu se do závodů vrátil Jakub Terešák, který podstoupil v loňském roce generálku kolen, kdy mu pan doktor Hospodár udělal plastiku kolenních vazů obou kolen, které byly již delší dobu zpřetrhané. Kuba předvedl krásný výkon i když mu zatím "hlava nedovolí" odstartovat a do první zatáčky zaklapne, takže musel bojovat v nabitém poli někde z 25.místa a prokousávat se dopředu. V první jízdě dojel na 9.místě a ve druhé na 6.místě. Celkově si vyjel perfektní 6.místo. Ve třídě MX2 dále jel málkovský Jan Kučera, který vybojoval celkově pěkné 10.místo. V kubatuře MX1 startoval v drezu Motosportklubu Málkov Pavel Schneider, který také zimní přípravu nezanedbal a v cíli bral parádní 11.místo.