Počasí i pořadí jako na houpačce

V Petrovicích u Karviné se jel v neděli 14.7.2019 pátý závod seriálu Kůta MMČR v motokrosu. Během závodního dne chvílemi svítilo slunce, ale občas se na závodníky a diváky spustil i pořádný liják. Největší podívanou přinesla třída MX2, ve které závodí i málkovský Jakub Terešák ve drezu HT Group Racing Team. Bojovalo se o každý bod a střídaly se pozice v průběžném pořadí. Do první jízdy se Kubovi podařil start, když odpálil na pátém místě a postupně se dostával dopředu. Dvě kola před cílem, kdy byl třetí a útočil na druhou pozici, přišel pád a propad na čtvrté místo. Druhá jízda byla skoro jako přes kopírák a Kubovi se opět nevyhnul pád a dojel opět na čtvrtém místě.
O nadcházejícím víkendu jede Kuba na další závod seriálu ADAC do Tensfeldu, kde bude stratovat za německý Sturm Racing Team.