Jakub Terešák v německém šampionátu ADAC v top 10

V rakouském Möggersu na břehu Bodamského jezera se jel 1.a 2.6.2019 druhý závod kvalitního šampionátu ADAC. Nabité stratovní pole ve všech kubaturách doplnil holandský rychlík, mistr světa Jeffrey Herlings, který se vrátil po zranění kotníku a letos poprvé startoval startoval se svou KTM 450 ve třídě Masters. Na těžké trati, plné velkých skoků a dlouhých kolejí nechyběl ve třídě Youngster Jakub Terešák startující v angažmá německého Sturm Racing Teamu. V nabitém peletonu osmdesáti jezdců z celé Evropy si počínal celkem slušně, když v kvalifikační skupině skončil na 9.místě. První start v nedělním závodě však Kubovi nevyšel a z třic&aac ute;t&ea cute;ho místa se prodíral závodním polem dopředu, avšak více jak na 14.místo to nestačilo. Ve druhé rundě se povedeným startem dostal do správného tempa a po bojích se slovákem Joštem, francouzem Genotem obhájil v cíli 6.místo. Celkově vybojoval v Möggersu také 6.místo. V průběžném pořadí po dvou odjetých závodech je na 10.místě.
Motosportklub Málkov reprezentoval ve třídě 125 Radim Kraus, který měl vynikající starty a dokázal vyhrát dvakrát za sebou holeshot. Radimovi se ale v závodech jinak vůbec nedařilo. V první rundě upadl na uklouzané plotně nalité vodou a ve druhé rundě netrefil dopad na cílovém skoku a skončil v kotrmelcích. Rakouští lékaři po rentgenu konstatovali zlomenou klíční kost, což je u motokrosařů jako taková chřipka a doufáme, že Radim během pár týdnů usedne za řídítka své KTM.